KARA YOLU İHRACAT OPERASYONU

HAVA YOLU İHRACAT OPERASYONU
Temmuz 22, 2020
DEMİR YOLU İHRACAT OPERASYONU
Temmuz 22, 2020
HAVA YOLU İHRACAT OPERASYONU
Temmuz 22, 2020
DEMİR YOLU İHRACAT OPERASYONU
Temmuz 22, 2020

 İtibar Dış Ticaret olarak amacımız, tecrübeli ekibimiz ve dünya çapında yetkin acente ağımızın yardımı ile sonuç odaklı, bölgesel ve endüstriyel ihtiyaçlara uygun bir şekilde müşterilerimizin beklentilerini aşmaktır.

Kara Yolu taşımacılığı tek başına alternatif olmakla birlikte, tüm diğer taşıma türleri için yüklemenin başladığı ve/veya bittiği noktalarda, bağlayıcı nitelikte kullanılmak zorundadır. Örneğin; Bir Deniz Yolu sevkiyatının başlangıç noktasındaki tesis ve liman arasında, kara yolu ile bir iç nakliye yapılması gerekir.

Bu durum, Hava Yolu ve Tren Yolu taşımacılığı için de geçerlidir. Trenle veya uçakla taşınması kararlaştırılan herhangi bir yük, havaalanı ya da tren istasyonuna yine bir Kara Yolu taşıma aracı ile sevk edilecektir. Uluslararası Kara Yolu taşımacılığı, termin, maliyet, yük kapasitesi ve coğrafi şartlara bağlı olarak, diğer taşıma çeşitlerine göre çeşitli avantajlar ve dezavantajlara sahiptir.

Uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde Kara Yolu taşımacılığı kilit rol üstlenmektedir. Kara Yolu taşımacılığı diğer taşıma türleriyle (Deniz Yolu, Hava Yolu vb.) birlikte,özellikle de taşımanın başlangıç ve teslimat aşamalarında kullanılabilmektedir. Esneklik, hız ve diğer taşıma türleriyle uyum bakımından birçok avantaja sahiptir.

Kara yolu taşımalarımızda, yük ilk taşıma noktasında araca yüklenip, malzemenin teslim edileceği noktaya kadar herhangi bir nakil, aktarma ya da elleçleme işlemine gerek duymaksızın taşınabilir. Dolayısıyla ara noktalarda malzemenin araca yüklenmesi ve indirilmesi sebebiyle yaşanabilecek fiziki riskler bertaraf edilmiş olunur. Uçak, tren ve eğer konteyner limanda yüklenecek ise gemi taşımacılığında bu tür riskler mevzubahistir.

Deniz yolu, Demir Yolu ve Hava yolu taşımacılığı bu araçların kullandığı özel noktalarda son bulmaktayken, Kara Yolu ile müşterinin talep ettiği her noktaya kadar yük herhangi bir aktarma, nakil işlemine gerek duymaksızın, adresten adrese taşınabilmektedir.

Karayolu araçları, araç tiplerinin çok çeşitli olması ve özel yüklere göre her tip ürün grubunun nakliyesine imkan verebilmektedir. Ürün ebatları ve ağırlık limitleri açısından, Deniz Yolu ve Hava Yolu taşımacılığına göre daha esnektir.

Deniz Yolu, Hava Yolu ve Tren Yolu taşımacılığı, çok sayıda yükün birlikte organize edilmesi ve taşıma araçlarının belirli gün ve saatlerde hareket edecek şekilde programlanması ve çok farklı sebeplerle bu taşıma araçlarının kalkış programlarının ertelenebilmesi sebebiyle hem esnek değildir hem de termin konusunda beklenmeyen sürprizlere açıktır. Kara Yolu taşımacılığında aracın kalkış gün ve saati tamamen yükleyicinin tasarrufundadır. Daha net termin verilebilmesi hususunda elverişlidir.

Kara Yolu taşımacılığında, eğer komple araç yüklemesi yapılmışsa, araç gümrüklemenin bittiği gün yurtdışı adrese ulaşmak üzere harekete geçer. Deniz Yolu, Hava Yolu ve Tren Yolu taşımacılığında, nakliyecilerin, Örneğin kapasite yetersizliği gibi sebeplerle araç kalkışlarını günlerce erteleyebilmeleri muhtemeldir.

 İtibar Dış Ticaret olarak ihtiyacınız olan Kara Yolu ihracatlarınızda uygun termin, uygun navlun ve kaliteli hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.